RMC REST API

RMC REST Web Servisi liste yönetimiüye yönetimiişlem ve tekil kampanya gönderimleriraporlama gibi farklı web servislerinden oluşur.

Auth ServiceAuth Web Servisinde diğer web servis metodlarına istekleri yapabilmeniz için gerekli Login ve Logout metodları yer alır.
Campaign ServiceKampanya gönderimlerinizi Campaign Web Servisinde yer alan metodları kullanarak yapabilirsiniz.
DataWarehouse ServiceData Warehouse Tabloları üzerinde değişiklik yapmak üzere Data Warehouse Servisinden yararlanabilirsiniz.
Member ServiceMember Web Servisi; üye bilgilerine erişmek, değişiklik yapmak veya yeni üyeler aktarmak için gerekli metodları sunar.
Transactional Push ServiceTransactional (Tekil) Push bildirimlerinin gönderimi ve raporlaması için kullanılır.
Transactional Email ServiceTransactional (Tekil) Email Web Servisi; 'şifremi unuttum', 'siparişiniz kargoda' gibi bilgilendirme e-postalarının gönderimini sağlayacak metodlar sunar.
Transactional SMS ServiceTransactional (Tekil) SMS gönderimi ve raporlaması için kullanılır.
Report ServiceGöndermiş olduğunuz kampanyaların raporlarını Report Web Servisini kullanarak dışa aktarabilir ve analiz edebilirsiniz.
SendList ServiceSendList Web Servisi gönderim listelerini toplu olarak aktarmanıza yardımcı olacak metodlar sunar.
IYS Report Serviceİleti Yönetim Sistemi (IYS) raporlama metodlarını sunar.
Result CodesREST API metodlarıyla yapılan isteklerin döndürdüğü kodlar ve açıklamaları.

Geliştiricinin MEMBER, SENDLISTREPORT ve CAMPAIGN servislerinin metodlarına ulaşabilmesi için öncelikle AUTH SERVICE,  LOGIN metodu ile bir SERVICE TICKET alması gerekmektedir. Diğer web servis ve metodlarına yaratmış olduğu bu değer ile istekte bulunabilir.
Copyright 2020 Related Digital