Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Predictive Rules sayfasında, site üzerinde alınan aksiyonlar ikili ürün grupları halinde listelenmektedir. Bu sayfadan RMC Tavsiye motorunun; tavsiye algoritmalarının tanımlamalarını baz alarak yapacağı öneriler ürün bazında listelenmektedir.

Predictive Rules sayfasından üretilen ürün ikilileri görüntülenebildiği gibi, bu liste email olarak belirlenen adreslere gönderimi yapılabilir ve .CSV formatında indirilme imkanı bulunmaktadır. Predictive Rules ile site üzerinde yapılan aksiyonları gözlemleyebilir ve tavsiye algoritmalarının hangi sonuçları vereceği izlenebilmektedir.Note

Predictive Rules ile kural oluşturulamadığı takdirde veya Predictive Rules ile oluşturulan kurallar istenilen sonucu vermediği düşünülüyor ise XP Rules ile kendi kural tanımlamalarınızı oluşturabilirsiniz.
Panel
bgColor#f0f0f0

Bu sayfada bulabilecekleriniz:

İlgili Sayfalar:
Yeni Predictive Rule Oluşturma 
Anchor
yeni
yeni

Predictive Rules ekranına; Recommend > Predictive Rules seçerek ulaşabilirsiniz.

Note

Rule Type altından seçilen aksiyon ardından ürünler listelenmektedir.


BodyZiyaretçilerin öncelikli olarak görüntüledikleri ürünler listelenmektedir.
HeadZiyaretçilerin Body başlığı altındaki ürünlerle ilgilendikten hemen sonra ilgilendikleri ürünler listelenmektedir.
ConfidenceBu değer, ziyaretçilerin site üzerindeki hareketlerinden yola çıkarak body-head ikilisinin bağlamsal olarak tek başına gerçekleşme oranlarını göstermektedir.
SupportBu değer, ziyaretçilerin site üzerindeki hareketlerinden yola çıkarak body-head ikilisinin birlikte gerçekleşme oranlarını göstermektedir.
LiftBu değer, confidence değerinin head başlığı altında yer alan aksiyon miktarının gerçekleşme olasılığına bölünmesi ile elde edilmektedir.
Ana Başlık: Recommend