Web Push - Gönder

Hedef Kitle Belirleme ve Gönderim Adımları.

Web Push kampanya gönderim adımlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Web Push gönderim aşaması 5 farklı aşamadan oluşmaktadır, bu aşamalardaki alanları nasıl doldurmanız gerektiğiyle ilgili bilgileri sayfanın devamında bulabilirsiniz. 


Gönderim aşamasına geçmeden önce Oluştur ve Test adımları için lütfen alakalı sayfaları inceleyiniz. Kampanya Gönderim 

Web Push kampanya gönderim ekranına; Campaign > Web Push> Gönder seçerek ulaşabilirsiniz.

Web Push gönderim ekranı sizi gönderi bilgileri alanı ile karşılar. Bu alanda gönderime başlamak istediğiniz kampanyayı seçerek Devam butonuna tıkladıktan sonra Test ve Analiz aşamasına yönlendirileceksiniz. Eğer kampanyanız gönderime uygun ise doğrudan Gönderi Kriterleri sayfasına yönlendirileceksiniz.Test ve Analiz 

Test ve Analiz sayfası kampanyanızın gönderime uygunluğunun kontrol edildiği sayfadır. 


Eğer gönderim aşamasından önce test gönderimini başarıyla tamamladıysanız doğrudan Gönderi Kriterleri sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer önceden test gönderimi gerçekleştirmediyseniz bu sayfadan Test Listesi Seç ve Gönder seçeneğini kullanarak önceden oluşturduğunuz test listesine test gönderimi yapabilirsiniz.Gönderi Kriterleri  

Gönderim yapacağınız kitleyi belirleyeceğiniz alandır. Kampanyayı göndereceğiniz belirli ilgi alanı/alanları, demografik bilgi, kayıt bilgisi, izinler, okuma zamanı vb. kriterleri belirlemenizi sağlamaktadır. Kampanyanızı belirli bir hedef kitleye iletecekseniz, bu sayfada ilgili kriterleri seçiniz, eğer kampanyanız hesabınızdaki herkese gönderilecek ise Hızlı Seçim alanından Bütün Üyeler’i seçerek devam edebilirsiniz.Kampanyanıza eklemek istediğiniz gönderi kriterlerini belirledikten sonra KRITER EKLE butonunu kullanarak kampanyanızı göndereceğiniz kitleye ekleyebilir veya HARIÇ TUT butonunu kullanarak gönderim yapmak istemediğiniz kitle olarak belirleyebilirsiniz.


İLGİ ALANLARI / LİSTELER

İlgi Alanları / Listeler

Daha önceden yarattığınız ilgi alanları ve listeleri gönderim kriterlerine ekleyebileceğiniz alandır. Birden fazla ilgi alanı / liste ekleyebilirsiniz.

Listeye Ekleme Tarihi Belirt seçeneğini kullanarak üyelerinizi, ilgi alanı/liste'lerinize eklenme tarihlerine göre ayrıştırarak gönderim kriterlerinize ekleyebilirsiniz.

Dahil Olmayanlar Hiç bir ilgi alanına dahil olmayan üyeleri gönderim kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.
Segmentler

Daha önceden oluşturduğunuz segmentleri, gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.

Kuralları Ekle butonu segment içerisinde kullandığınız kuralları ayrıştırarak gönderi kitlenize ekler.

BİLGİLER

Demografi

Üyelerinizi demografik özelliklerine göre ayrıştırarak gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.

Ülke / Şehir
Üyelerinizi bulunduğu ülke / şehir bilgisine göre gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.
Kayıt Bilgisi

Üyelerinizi kayıt tarihlerine göre (belli bir tarih aralığı verebilir veya spesifik bir tarih de belirtebiliri) ayrıştırarak gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.


İzinler

Üyelerinizi veri tabanında yer alan izin durumlarına göre gönderi kriterlerine ekleyebileceğiniz alandır.

Mobil Cihazlar Üyelerinizi kullandıkları mobil cihazlara göre ayrıştırarak gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.
Okuma Zamanı

Üyelerinizin e-posta okuma sıklıklarına göre gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.

Bu alanda yer alan kutuya girilen değer ile üyelerinizi, gönderilen kampanya miktarına göre de ayrıştırarak gönderi kriterlerinize ekleyebilirsiniz.

Tıklanan Link İsimleri Üyelerinizi, önceki kampanyalarınızda yer alan linklere tıklanma durumlarına göre ayrıştırarak gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.

KAMPANYALAR

E-Posta Kampanyaları

Üyelerinizi, önceden gönderdiğiniz e-posta kampanyalarını okuma, tıklama, ulaşma durumlarına göre ayrıştırarak gönderi kriterlerine ekleyebileceğiniz alandır.

SMS KampanyalarıÜyelerinizi, önceden gönderdiğiniz SMS kampanyalarını okuma, tıklama, ulaşma durumlarına göre ayrıştırarak gönderi kriterlerine ekleyebileceğiniz alandır.
Push Kampanyaları

Üyelerinizi, önceden gönderdiğiniz push kampanyalarını gönderilme, okuma ve izin durumlarına göre ayrıştırarak gönderi kriterlerine ekleyebileceğiniz alandır.


VERİ AMBARI

Data Warehouse

Üyelerinizi veri ambarı tablolarında yer alan bilgilere göre eşleyerek gönderi kriterlerinize ekleyebileceğiniz alandır.

PUSH

Mobil Push

Üyelerinizi önceden hazırladığınız Push kampanya bilgilerine göre gönderim listenize ekleyebileceğiniz alandır.
Dahil Edilen Kitle

Gönderi Kriterlerinizi, gönderim kitlenize ekledikten sonra sürükle-bırak kullanarak seçtiğiniz kriterleri kendi aralarında gruplayabilir ve Birleşim ile Kesişimlerini alarak Hedef Kitlenizi daha detaylı olarak belirleyebilirsiniz. 

Seçenekler 

Kampanyanızla ilgili gönderim seçeneklerini bu sayfada belirleyebilirsiniz: 

Gönderim Zamanı

Web Push Kampanyanızın gönderim zamanını belirleyebilirsiniz. Eğer kampanyanızın gönderimine daha sonra başlanmasını istiyorsanız, istediğiniz gün ve saati seçiniz. 


Kampanya Sınıflandırma 

İletilen Web Push kampanyalarınızı dilerseniz kampanya sınıflandırma özelliği ile segmentlere ayırabilirsiniz. Kampanyalarınızda sınıflandırma yapmak istiyorsanız bir gönderimi bir etikete bağlayabilir, sonrasında bu etiketi bir üst etiket ile ilişkilendirebilirsiniz. Campaign Management > Yönetim > Kampanya Ayarları > Kampanya Sınıflandırma menüsünden Kampanya Sınıflandırma Ayarları alanından etiketler girebilir, bu etiketlere alt kategoriler ekleyebilirsiniz. Bir alt etiketin değerleri üst etiketin değeri altındaki kategoriler ile ilişkilendirilir.

Bu işlemlerden sonra Web Push gönderimlerinizi set ederken hangi Push İçeriği için kampanya gönderiliyor ise “Gönderim Zamanı” ekranında kampanya sınıflandırmadan ilgili başlığın seçildiğine dikkat edilmelidir.


Otomatik PDF Raporu

Bu alanı işaretleyerek belirleyeceğiniz zamanda hesabın kontakt e-posta adresine gönderim raporunun PDF olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Alıcı Ayarları : Sistem tarafından üretilen otomatik PDF raporunu belirlemiş olduğunuz Rapor alıcı gruplarına iletilmesini sağlayabilirsiniz. Alıcı Ayarları için; Campaign Management > Yönetim > Rapor Ayarları > Alıcı Grupları menüsünden tanımlamaları yapabilirsiniz.


Kampanya Durum Raporları

Kampanya başlangıcı, bitişi ya da hata durumlarında belirtilen adreslere e-posta gönderilecektir. Bir grup seçebilir veya istediğiniz e-posta adreslerini her satıra bir tane gelecek şekilde yazabilirsiniz. Ek olarak seçeneklerde yer alan istediğiniz Rapor Dilini de seçebilirsiniz.
Kampanya Gönderim Hızı ve Limitasyon

Günlük gönderilecek Web Push limitini belirlemenize yardımcı olur. Aynı zamanda Gönderiminize Kontrol Grubu ekleyerek performans karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu alana girilen yüzde, kitleniz arasından rastgele seçilir ve o kitleye gönderim yapılmayarak kampanyanızın gönderilen kesim ile gönderilmeyen kesim arasında performans karşılaştırması yapabilirsiniz.

 Onay   

Bu sayfada oluşturduğunuz Web Push kampanyanızın özetini görebilirsiniz. Özet bilgilerinizi gözden geçirip “Kampanya Gönderim Kuralları”nı okuduktan sonra “Gönder” butonuna bastığınızda kampanyanızın gönderimine başlanacaktır.


Artık gönderdiğiniz Push Bildirimini Campaign Management > Kampanya Kontrol Paneli > Aktif sekmesinden takip edebilirsiniz.Ana Başlık: Web Push Modülü

Copyright 2020 Related Digital