Geliştirici Kılavuzu

Geliştirici Kılavuzu, var olan teknolojik çözümlerinizi Related Marketing Cloud platformuna kolay ve hızlı bir şekilde entegre etmenizde yardımcı olacak konuları içermektedir.

CRM, call center, third-party uygulamaları ve e-ticaret çözümlerinizi RMC platformuna birden fazla metod kullanarak entegre etmenize olanak sağlayarak; iş ihtiyacınıza en uygun entegrasyon metodunu seçebilmenize yardımcı oluyoruz.


RMC Geliştirici Kılavuzuna son eklenen özellikler ve yapılan güncellemeleri Geliştirici Kılavuzu - Yeni Özellikler sayfasında bulabilirsiniz.Başlangıç - RMC ile Çalışmaya Başlama

RMC Başlangıç kılavuzunda hesabınızın kurulumu ve entegrasyon için gerekli adımları bulabilirsiniz:

  1. DNS Ayarlarınızı Yapılandırma

  2. Entegrasyon AdımlarıRMC Campaign (euromessage)

RMC Campaign (euromessage) tüm kanallarda - Email, Mobil, Sosyal, Web ve Offline - pazarlama programlarının otomasyonu ve uygulanması konularında Kampanya Yönetimi çözümlerini sağlamaktadır.

Bu bölümde RMC Kampanya Modülü'nün tüm entegrasyon süreçlerini içeren teknik dokümanlar yer almaktadır.


RMC REST API

RMC REST API Dokümanlarına bu alandan ulaşabilirsiniz:

/wiki/spaces/RMCKBT/pages/428802196

/wiki/spaces/RMCKBT/pages/428802196 liste yönetimi, üye yönetimi, transactional / triggered kampanya gönderimleri, raporlama gibi farklı web servislerinden oluşur:


Data Warehouse SFTP Entegrasyonu

Data Warehouse tabloları ile verilerinizi aktarma ve kampanyalarınızın gönderme bilgilerini bu bölümde bulabilirsiniz:


/wiki/spaces/RMCKBT/pages/428802129

/wiki/spaces/RMCKBT/pages/428802129 bölümünde Mobil ve Push entegrasyon dokümanları yer almaktadır:


/wiki/spaces/RMCKBT/pages/428802079

Third Party Entegrasyonları sayfasında Google Analytics ve RMC Magento entegrasyonları için gerekli olan dokümanları bulabilirsiniz:

RMC Personalisation (visilabs)

RMC Target ve RMC Recommend Kişiselleştirme çözümleri ile entegrasyon süreci boyunca sizi yönlendirecek teknik dokümanları RMC Personalisation (visilabs) bölümünde bulabilirsiniz.


RMC'ye Veri Gönderimi

Bu bölüm, RMC'ye veri göndermenin çeşitli yöntemlerini özetlemektedir. Verilerinizi göndermek, raporlar oluşturmanıza, ziyaretçi segmentleri oluşturmanıza ve web sitenizi ve mobil uygulamanızı kişiselleştirmenize olanak tanır. RMC'ye gönderebileceğiniz farklı veri türlerini ve entegrasyon adımlarını RMC'ye Veri Gönderimi bölümünde bulabilirsiniz:


RMC'den Veri Aktarımı

Verilerinizi RMC'ye başarıyla gönderdikten sonra, web sitenizi ve mobil uygulamanızı kişiselleştirmek için RMC Target ve RMC Recommend modüllerini kullanmaya başlayabilirsiniz.Copyright 2020 Related Digital